چرا آمریکا

۱۳۹۸/۰۵/۲۴ 59
Leave your thoughts افزودن به علاقه‌مندیها

چرا نصرت موفق شد ؟  متن شماره ی 1

خلاصه

نصرت ،‌آشپز ترکیه ای ، یکی از مشهورترین آشپزهای دنیاست . من خودم علاقمند شدم تا در مورد نصرت تحقیق کنم که چرا موفق شده . من به این نتایج رسیدم :

– خود باوری
– اهمیت شدید به کیفیت
– اهمیت نوع انجام کار


متن کامل

» اساسا موفقیت نصرت را می توان در یک جمله جمع بندی کرد :او خودش را باور دارد .اگر می خواهید وارد کسب و کاری بشوید یا کلا کاری را انجام دهید شما هم این نکته را باید آویزه ی گوشتان بکنید .

باید به خوتان باور داشته باشید.

یقین بدانید که این لطف را در حق شما نخواهد کرد.

پس تنها کسی که قرار هست به شما ایمان داشته باشد خود شما هستید . نباید از هیچ کس انتظار داشته باشی . به هیچ عنوان . این یکی از بزرگترین اشتباهات ما انسانهاست . ما از افراد زیادی انتظار داریم . من خودم معتقدم که حتی نباید از پدر و مادرت هم انتظار داشته باشی. انتظار داشتن یعنی تنبلی .یعنی باور نداشتن به خودتون . از شریک ار کارمنداتون انتظار نداشته باشین . همین الان هم علت اصلی نارحتی شما ،‌انتظارهای شماست . مثلا انتظار بی جا از یک دوست . مخصوصا انتظار از پدر و مادر .به دیگران محبت کنید . به دیگران ببخشید . اما از آنها انتظار نداشته باشید .

» مورد بعدی که خیلی مهم هست کیفیت کار هستش .نصرت خیلی به کیفیت کاری که ارائه می دهد ، وسواس دارد .این موضوع را از سفرهای زیاد اوبه نقاط مختلف جهان ،برای پیدا کردن با کیفیت ترین گوشت ها و بهترین نوع پخت آن، متوجه شد . حتی او باری شنیده بود که بهترین گوشت ها در آمریکا هستن .با توجه به اهمیتی که نصرت به کیفیت می دهد ،خودش را مجبور کرد که مسافرتی به آمریکا داشته باشد .اما کشور آمریکا درخواست او را برای ویزا را رد کرد.اون 5 بار این کار را کرد و در نهایت توانست ویزای 3 ماهه ی آمریکا را بگیرد . واقعا این حد توجه به کیفیت محصول خیلی جالبه.آیا شما هم حاضرید برای کسب بهترین دانش ها به نقاط مختلف جهان بروید؟

» و مورد نهایی، اهمیت دادن به نحوه ی انجام کار هستش .شاید رستوران هایی بودن که کیفیت گوشت و پخت یکسانی با رستوران نصرت داشتن ، اما نصرت با کار های جذابی که می کرد ( مثلا ریختن نمک بصورت خاص و نمایشی ) توانست مردم را مجاب کند که به رستوران او بیایند . سعی کنید حتما حتما از خودتان خلاقیت نشان دهید . اصولا در کارتان زمانی موفق می شوید که لزوما تقلید نکنید . چون اگر تقلید کنید به حایی خواهید رسید که آن شخص رسیده . نصرت هم می خواست فردی جهانی شود ،‌پس از خلاقیت خودش استفاده کرد و خودش را نشان داد . می دانست که برای موفقیت باید کارهای خارق العاده ای انجام دهد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *